سوئدی‌ها همچنان امیدوار به حضور اکدال + انتشار ۲۵۰ ویدئو از آزمایش‌های هسته‌ای آمریکا – مرجع وب فارسی

خبرگزاری فارس: ستاره پرتلاش تیم ملی سوئد در روزهای اخیر به جای حضور در تمرینات گروهی، به بخش فیزیوتراپی مراجعه کرده است
خبرگزاری فارس: ستاره پرتلاش تیم ملی سوئد در روزهای اخیر به جای حضور در تمرینات گروهی، به بخش فیزیوتراپی مراجعه کرده است.

وی در بازی با سوئیس از ناحیه پا دچار آسیب شد.اکدال که از جمله ارکان اصلی پرتوان تیم اسکاندیناوی در رقابت‌های جام جهانی روسیه بوده، آرزو می‌کند در مصاف امروز با انگلیسی‌ها در مرحله یک چهارم نهایی امکان حضور بیابد.

مسئولان تیم سوئد نیز همین امیدواری را دارند. قرار است در تست‌های امروز صبح تکلیف حضور لژیونر تیم هامبورگ آلمان برای این جدال مشخص شود.

——————-

ایسنا نوشت: بیش از ۲۵۰ ویدیو از آزمایش‌های بمب هسته‌ای آمریکا که سابقا در حالت محرمانه قرار داشت، در یوتیوب قرار گرفت و یک نگاه اجمالی جذاب اما وحشتناک از برنامه هسته‌ای ایالات متحده را به نمایش گذاشت
ایسنا نوشت: بیش از ۲۵۰ ویدیو از آزمایش‌های بمب هسته‌ای آمریکا که سابقا در حالت محرمانه قرار داشت، در یوتیوب قرار گرفت و یک نگاه اجمالی جذاب اما وحشتناک از برنامه هسته‌ای ایالات متحده را به نمایش گذاشت.

این ویدئوها ده‌ها مورد آزمایش از فصلی هسته‌ای در آمریکا را که زمانی محرمانه بود، به تصویر می‌کشد و از جمله آنها عملیات “دومینیک” است که شامل ۳۱ آزمایش هسته‌ای در سال ۱۹۶۲ می‌شود و همچنین عملیات “تی‌پات” در سال ۱۹۵۵ که طی آن ۱۴ بمب در نوادا شلیک شد.

یک سری آزمایش‌های مشابه موسوم به عملیات “سان‌بیم” سال ۱۹۶۲ در سایت امنیت ملی نوادا انجام شد. طول این تصاویر بصری خیره‌کننده اما وحشتناک متفاوت است اما اغلب آنها حدود یک دقیقه است و لحظه انفجار را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری راشا تودی، این ویدیوها توسط آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور در کالیفرنیا دیجیتالی و بارگذاری شده است و نشان دهنده آزمایش‌های اتمی مخفی بین سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۶۲ است. این سازمان ابراز امیدواری کرد که ویدئوهای مذکور بشریت را به استفاده بیشتر از تسلیحات هسته‌ای در آینده بی‌میل کند.

یک پزشک این لابراتوار پس آنکه ویدئوهای مشابهی سال گذشته منتشر شد، گفت: گمان می‌کنم که اگر ما گذشته را دریابیم و نشان دهیم که قدرت این تسلیحات چیست و آنها چقدر می‌توانند خرابی به بار آورند، شاید آن وقت کسی رغبتی برای استفاده از آنها نداشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *