ابقای شش رئیس در کمیسیون‎های مجلس – مرجع وب فارسی

خبرآنلاین: پس از انتخاب اعضای هیات رئیسه مجلس، نوبت به انتخاب اعضای جدید هیات رئیسه کمیسیون‎های تخصصی مجلس رسید که امروز در اغلب کمیسیون‎ها برگزار شد
ریاست کمیسیون عمران نیز در اختیار رضایی کوچی باقی ماند. ابوالفضل موسوی بیوکی و سیداحسن علوی نواب اول و دوم رئیس شدند. حسین نیازآذری و علیم یارمحمدی به عنوان دبیران کمیسیون و صدیف بدری به عنوان سخنگوی کمیسیون عمران مجلس انتخاب شدند.

پورابراهیمی نیز بار دیگر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شد. حسن حسینی شاهرودی و عین الله شریف پور به عنوان نواب اول و دوم رئیس، معصومه آقاپور و سیدتقی کبیری به عنوان دبیران اول و دوم و زهرا سعیدی به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شدند.

خبرآنلاین: پس از انتخاب اعضای هیات رئیسه مجلس، نوبت به انتخاب اعضای جدید هیات رئیسه کمیسیون‎های تخصصی مجلس رسید که امروز در اغلب کمیسیون‎ها برگزار شد.

در کمیسیون انرژی مجلس نیز، فریدون حسنوند به عنوان رئیس این کمیسیون ابقا شد، حسین امیری خامکانی و عدل هاشمی پور به عنوان نواب رئیس اول و دوم انتخاب شدند. اسدالله قره خانی سخنگو شد و قاسم ساعدی و کوروش کرم پور حقیقی به عنوان دبیران اول و دوم این کمیسیون انتخاب شدند.

کما اینکه اللهیار ملکشاهی به عنوان رئیس، یحیی کمالی پور و محمد کاظمی به عنوان نواب اول و دوم کمیسیون حقوقی مجلس انتخاب شدند. جلیل رحیمی جهان آبادی و حسین رضازاده دبیران اول و دوم شدند و حسن نوروزی نیز به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.

اما در کمیسیون بهداشت، شهریاری جایگزین نوبخت در ریاست کمیسیون شد. اعضای کمیسیون بهداشت مجلس حسینعلی شهریاری را به عنوان رئیس، مرتضی خاتمی و محمدنعیم امینی فرد را به عنوان نواب رئیس اول و دوم، منوچهر جمالی و احمد حمزه را به عنوان دبیران اول و دوم و حیدرعلی عابدی را به عنوان سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس انتخاب کردند.

اعضای کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی نیز غلامرضا کاتب را به عنوان رئیس، عباس پاپی زاده و مهرداد لاهوتی را به عنوان نایب رئیس این کمیسیون انتخاب کردند. عزت الله یوسفیان ملا سخنگو شد، علی اکبری و محمد عزیزی به عنوان دبیران اول و دوم این کمیسیون انتخاب شدند.

همچنین محمدرضا تاج گردون برای سومین سال پیاپی به عنوان رئیس کمیسیون بودجه مجلس انتخاب شد. هادی قوامی و جهانبخش محبی نیا نواب اول و دوم رئیس این کمیسیون شدند.
محسن بیگلری و علی کاظمی نیز به عنوان دبیران اول و دوم و محمدمهدی مفتح به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شدند.

اعضای کمیسیون شوراها هم بار دیگر محمدجواد کولیوند را به عنوان رئیس انتخاب کردند. امیرخجسته و سیدحمیدرضا کاظمی را به عنوان نایب رئیس اول و دوم و اصغر سلیمی را به عنوان سخنگو انتخاب کردند. اعضای این کمیسیون همچنین پروانه مافی و سهراب گیلانی را نیز به عنوان دبیران اول و دوم کمیسیون برگزیدند.

 روسای شش کمیسیون قضایی، عمران، شوراها، برنامه و بودجه، انرژی و اقتصاد ابقا شدند. اما روسای کمیسیون های بهداشت و آیین نامه داخلی مجلس تغییر کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *