از پالتوی برانکو تا کت و شلوار شفر – مرجع وب فارسی

وبسایت نود:  شفر در همه ۳۲ مسابقه‌ای که هدایت استقلال را به تن داشته لباسی تکراری به تن کرده است.

 جادو و جادوگری شاید بیشتر مختص فوتبال ما باشد اما خرافات پیوندی عمیق‌تر با فوتبال دارد و در تمام دنیا می‌توان نشانه‌هایی از آن را پیدا کرد
حالا آخرین نقل قول شفر نشان می‌دهد که این طرز تفکر در اروپا و حتی آلمان هم طرفداران زیادی دارد. شفر در پاسخ به این سوال که چرا در ایران تنها یک کت و شلوار برتن داشته و آیا این کت، کت شانس اوست گفته: «فکر می‌کنم به نوعی بله. شاید این کت کت جادویی من است. با این کت و شلوا بازی‌هایمان را برده‌ام و تا زمانی که این اتفاق ادامه دارد هم آن را عوض نمی‌کنم. بعد از بازی با ذوب‌آهن که باختیم خوشحال بودم که بالاخره می‌توانم آن را از تنم دربیاورم و بعد از شش هفته بشورم. می‌دانم که این حرف‌ها خیلی منطقی نیست. مربی‌گری اول من در تیم کارلسروهه زمانی بود که ما از لیگ پایین‌تر آمدیم به لیگ اصلی و شرکت‌های مختلف برای اسپانسر شدن ما کاندید شدند و در نهایت یک شرکت انتخاب شد. در اولین بازی ما هوا خیلی گرم بود. من، یک ژاکت پوشیدم و روی آن، ژاکت اسپانسر جدید را هم تن کردم و با وجود گرمای هوا با همان لباس کنار زمین ایستادم. ما در لیگ بودیم و بازی آخر را ۲ بر یک مقابل فرانکفورت بردیم و ماندیم و تا رده ششم هم رسیدیم و یک بار مقابل بایرن مونیخ برنده شدیم. شاید خیلی‌ها بگویند با پای راست یا چپ وارد زمین شویم تا ببریم که خیلی این مسائل خوب نیست ولی این کت شاید شانس برای من به همراه می‌آورد و به نوعی کت جادویی است.»

وبسایت نود:  شفر در همه ۳۲ مسابقه‌ای که هدایت استقلال را به تن داشته لباسی تکراری به تن کرده است.

 جادو و جادوگری شاید بیشتر مختص فوتبال ما باشد اما خرافات پیوندی عمیق‌تر با فوتبال دارد و در تمام دنیا می‌توان نشانه‌هایی از آن را پیدا کرد. وقتی در جام‌جهانی گذشته، مسی با ریش گذاشتن که یک رسم دیرینه در آمریکای جنوبی است قصد داشت به طلسم قهرمان‌نشدنش پایان دهد مشخص شد که این پیوند حتی به بهترین بازیکن دنیا هم رسیده است. به همین دلیل خیلی عجیب نیست اگر شفر در توضیح کت و شلوار تکراری‌اش از اعتقاد به شانس حرف بزند. اگرچه امسال پیراهن مشکی سیروس پورموسوی سوژه رسانه‌ها شد و بازتاب‌های زیادی داشت اما حرف‌های برانکو و شفر نشان داد که این قضیه فقط مختص مربیان ایرانی نیست و خارجی‌ها هم گویا ید طولایی در آن دارند. برانکو در اظهارنظری در مورد پالتوی کرم رنگ همیشگی‌اش گفته بود: «پالتوی من برایم شانس می‌آورد. چیزی که شانس می‌آورد را عوض نمی‌کنم.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *