«رشیدپور» مجری اختتامیه جشنواره سیمرغ شد + «نبیه بری»، خواستار تشکیل دولت جدید لبنان شد – مرجع وب فارسی

باشگاه خبرنگاران جوان: در دومین آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ که عصر امروز (دوشنبه ۱۷ اردیبهشت) در پردیس تئاتر تهران برگزار می شود، علیرضا قربانی خواننده برجسته کشورمان به اجرای موسیقی می پردازد
در این مراسم، از ١٥ برگزیده در بخش کاریکاتور، کمیک استریپ و اینفوگرافیک، ٢١ برگزیده در بخش خوشنویسی، ١٢ برگزیده در بخش صنایع دستی، ١٥ برگزیده در بخش نقاشی و طراحی، پوستر، عکس و نگارگری، ١٢ دانشجوی برتر در بخش‌های فیلم نامه نویسی، تیزر و پویانمایی تقدیر می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان: در دومین آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ که عصر امروز (دوشنبه ۱۷ اردیبهشت) در پردیس تئاتر تهران برگزار می شود، علیرضا قربانی خواننده برجسته کشورمان به اجرای موسیقی می پردازد.

بخش‌های تجسمی و فیلم‌های بین المللی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با معرفی ۹۶ برگزیده عصر امروز (دوشنبه ۱۷ اردیبهشت) در دومین آیین اختتامیه این رویداد به کار خود پایان می‌دهند.

همچنین به برگزیدگان ٩ فیلم کوتاه و مستند و ١٢ برگزیده در بخش بین الملل در رشته‌های پوستر، عکاسی، فیلم کوتاه و پویانمایی جوایزی اهدا می‌شود.

«رشیدپور» مجری اختتامیه جشنواره سیمرغ شد

همچنین رضا رشیدپور اجرای این برنامه را که از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود، برعهده دارد. در این مراسم از برگزیدگان بخش‌های تجسمی و فیلم‌های بین المللی تقدیر و جوایز این دو بخش اهدا می‌شود.

——————-

خبرگزاری فارس: نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در اولین اظهارات پس از اعلام نتایج غیررسمی انتخابات پارلمان این کشور اعلام کرد پیروزی واقعی این رقابت کسی است که بخواهد از درس‌هایی که انتخابات به او داده ، استفاده کند
رویترز هم اعلام کرد به نظر می‌رسد حزب‌الله و متحدانش از جمله جریان مسیحی ملی آزاد حدود 67 کرسی از مجموع 128 کرسی پارلمان را از آن خود کرده‌اند.

روند شمارش آرا ادامه داد و وزارت کشور لبنان هنوز نتایج رسمی را اعلام نکرده است.

خبرگزاری فارس: نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در اولین اظهارات پس از اعلام نتایج غیررسمی انتخابات پارلمان این کشور اعلام کرد پیروزی واقعی این رقابت کسی است که بخواهد از درس‌هایی که انتخابات به او داده ، استفاده کند.

بر اساس قوانین لبنان، رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر از طریق پارلمان انتخاب می‌شوند.

نتایج اولیه و غیر رسمی منتشر شده نشان می‌دهد دوگانه شیعی «حزب‌الله و امل» موفق شده‌اند 26 کرسی از مجموع 27 کرسی متعلق به شیعیان در پارلمان را کسب کنند.

انتخابات پارلمانی لبنان یکشنبه (دیروز/16 اردیبهشت) در 7 هزار مرکز رأی‌گیری و 15 حوزه انتخاباتی برگزار شد. در این انتخابات حدود 600 نامزد برای کسب 128 کرسی پارلمان با یکدیگر رقابت می‌کردند.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، بری در ادامه خواستار تشکیل فوری دولت جدید شد و افزود اقدامات فرقه‌ای و طایفه‌ای فایده‌ای ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *