حسرت جاودانه برانکو و پرسپولیس؛ فقط 3 گل! – مرجع وب فارسی

ورزش سه: در چارچوب هفته بیست وهفتم رقابت های لیگ برتر، دیروز تیم های پدیده و پرسپولیس در مشهد به مصاف هم رفتند
البته فرصت کسب سومین قهرمانی پیاپی در فصل آینده برای سرخپوشان به قوت خود باقی است اما قهرمانی لیگ پانزدهم، می توانست آنها را در همین مقطع فعلی به رکورد سپاهان و امیر قلعه نویی برساند.

نکته جالب در خصوص پرسپولیسی ها این است که آنها هم فاصله زیادی با رسیدن به این افتخار سپاهان نداشتند. تیم پرسپولیس در لیگ پانزدهم، در حالی که هم امتیاز با استقلال خوزستان بود، تنها به دلیل 3 تفاضل گل کمتر نسبت به این تیم، عنوان قهرمانی لیگ را از دست داد. پرسپولیس در صورتی که از گل های خورده متعدد و عجیبش در آن فصل می کاست و می توانست قهرمانی آن سال را به دست آورد، حالا در کسب 3 عنوان قهرمانی پیاپی با سپاهان مساوی می شد. برانکو ایوانکوویچ هم در این صورت می توانست به رکورد 3 قهرمانی متوالی امیر قلعه نویی دست پیدا کند و البته به تنهایی لقب یک مربی که سه سال متوالی با یک تیم واحد، قهرمان لیگ شده را از آن خود کند.

ورزش سه: در چارچوب هفته بیست وهفتم رقابت های لیگ برتر، دیروز تیم های پدیده و پرسپولیس در مشهد به مصاف هم رفتند. پرسپولیسی ها که برای تثبیت عنوان قهرمانی خود به یک امتیاز نیاز داشتند، مقابل پدیده به برتری رسیدند و قهرمانی خود را جشن گرفتند.

رکورد قهرمانی های متوالی در ادوار مختلف لیگ برتر، در اختیار تیم سپاهان است. اصفهانی ها در دورانی که کاملا آماده و قدرتمند بودند، توانستند سه سال پیاپی یعنی در دوره های نهم، دهم و یازدهم قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کنند. همچنین در رده مربیان امیر قلعه نویی که پرافتخارترین مربی لیگ ایران است، توانسته سه مرتبه متوالی با تیم های استقلال (دوره هشتم) و سپاهان (دوره نهم و دهم) قهرمانی لیگ را به صورت متوالی از آن خود کند.

این عنوان برای دومین سال متوالی به پرسپولیس و البته به برانکو ایوانکوویچ اختصاص یافت و آنها توانستند حکمرانی خود بر لیگ را تداوم بخشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *