برنامه سفر استقلال به تبریز مشخص شد + افزایش قربانیان حملات سایبری سیسکو – مرجع وب فارسی

خبرگزاری مهر: آبی پوشان تهران که در رقابتی فشرده با ذوب آهن و سایپا برای کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ حضور دارند، در هفته بیست و هشتم باید در تبریز با گسترش فولاد این شهر دیدار کنند
خبرگزاری مهر: آبی پوشان تهران که در رقابتی فشرده با ذوب آهن و سایپا برای کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ حضور دارند، در هفته بیست و هشتم باید در تبریز با گسترش فولاد این شهر دیدار کنند.

این دیدار از ساعت ۱۷ روز چهارشنبه ۲۲ فروردین در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد در تبریز برگزار می شود.

برنامه رفت و برگشت این تیم به تبریز مشخص شد و بر این اساس کاروان تیم استقلال ساعت ۱۸ روز سه شنبه تهران را به مقصد تبریز ترک می کند و با پرواز ساعت ۲۰ روز چهارشنبه به تهران باز می گردد.

——————-

خبرگزاری مهر: طی روزهای اخیر کاربران اینترنت در برخی کشورهای جهان به علت سوءاستفاده هکرها از یک ضعف امنیتی در نرم افزار اسمارت اینستال سیسکو با مشکلاتی مواجه شده اند

خبرگزاری مهر: طی روزهای اخیر کاربران اینترنت در برخی کشورهای جهان به علت سوءاستفاده هکرها از یک ضعف امنیتی در نرم افزار اسمارت اینستال سیسکو با مشکلاتی مواجه شده اند.

مهاجمان با نمایش پرچم آمریکا بر روی برخی رایانه های آسیب دیده از این حملات به انتخابات آمریکا اعتراض کرده اند. هر چند مشخص نیست این ادعا واقعی است یا با هدف گمراه کردن افکار عمومی و عدم شناسایی عامل اصلی حملات مذکور صورت گرفته است.

بررسی ها نشان می دهد تعداد سوئیچ های آلوده شده سیسکو به ۲۰۰ هزار مورد افزایش یافته است و عدم نصب وصله های به روزرسان بر روی این سخت افزارها مشکلات فعلی را تشدید کرده است.

به گزارش انگجت، این نرم افزار بر روی بسیاری از سوئیچ ها و روترهای تولیدی شرکت سیسکو نصب شده و این شرکت در ۲۹ مارس یعنی بیش از یک هفته قبل یک وصله نرم افزاری را برای رفع یک آسیب پذیری در آن عرضه کرده بود، اما بی توجهی بسیاری از مدیران شبکه ها به رفع مشکلات مذکور و عدم نصب این وصله باعث شده بود تا حملات هکرها موفقیت آمیز باشد.

تحلیل گران می گویند مشخص نیست اگر هکرها به دخالت دیگر کشورها در انتخابات ریاست جمهوری امریکا اعتراض دارند، چرا حملات خود را بر روی روسیه متمرکز نکرده اند که در این زمینه متهم درجه اول محسوب می شود.

در مجموع تنها ۳۵۰۰ سوئیچ در ایران به علت حملات یادشده آسیب دیده اند، اما این رقم در آمریکا به حدود ۵۵ هزار سوئیچ و در چین به حدود ۱۴ هزار سوئیچ می رسد. همچنین قربانیانی در میان کشورهای اروپایی و هند هم مشاهده می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *