آمار تلفات غیر نظامیان در حمله ترکیه به عفرین + دانشگاه آزاد قهرمان لیگ برتر واترپلو شد – مرجع وب فارسی

خبرگزاری فارس: عملیات ارتش ترکیه در منطقه عفرین واقع در شمال غربی سوریه، از ۵۰ روز گذشته تاکنون ادامه دارد و طی این مدت ده‎ها نفر از غیرنظامیان سوری کشته و زخمی شده‌اند
ترکیه شاخه زیتون را از جهت امنیت خود و تاثیر در ژئوپلتیک منطقه حیاتی می‌داند. اما این تفکر برای این کشور هزینه نیز داشته است. شلیک شدن بیش از 90 راکت توسط ی.پ.گ طی دو هفته به جنوب ترکیه باعث کشته و زخمی شدن بیش از 120 نفر شده است. همچنین تاکنون 41 نظامی ترکیه کشته و نزدیک به 200 نفر زخمی شده‌اند.

ارتش ترکیه، حمله به عفرین در حلب در شمال غرب سوریه را از 20 ژانویه آغاز کرد؛ زمانی که با توپخانه مواضع نیروهای کُرد در ریف حلب شمالی و غربی را هدف گرفت.

در همین راستا، خبرگزاری دولتی سوریه «سانا» گزارش داد که طی این مدت، ۲۲۲ غیرنظامی سوری که بیشتر آنها زن و کودک هستند، در عفرین واقع در ریف حلب کشته شده‌‏اند.

به نوشته خبرگزاری دولتی سوریه، ارتش ترکیه قطعنامه شماره ۲۴۰۱ درباره توقف درگیری‎ها در سوریه به مدت ۳۰ روز را نقض کرده است.

خبرگزاری سانا گزارش داد که در عملیات ارتش ترکیه در عفرین، حدود ۷۰۰ غیرنظامی سوری نیز زخمی شده‌اند.

خبرگزاری فارس: عملیات ارتش ترکیه در منطقه عفرین واقع در شمال غربی سوریه، از ۵۰ روز گذشته تاکنون ادامه دارد و طی این مدت ده‎ها نفر از غیرنظامیان سوری کشته و زخمی شده‌اند.

——————-

خبرگزاری تسنیم: به نقل از سایت فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ استخر سه‌گانه مجموعه ورزشی شیرودی تهران، عصر امروز (شنبه) میزبان رویارویی تیم‌های دانشگاه‌ آزاد اسلامی و نفت امیدیه در فینال بیست‌ و هفتمین دوره لیگ برتر واترپلو بود

2- نفت امیدیه

5- نفت و گاز گچساران

4- نیروی زمینی ارتش

1- دانشگاه آزاد اسلامی

7- نوفلاح

خبرگزاری تسنیم: به نقل از سایت فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ استخر سه‌گانه مجموعه ورزشی شیرودی تهران، عصر امروز (شنبه) میزبان رویارویی تیم‌های دانشگاه‌ آزاد اسلامی و نفت امیدیه در فینال بیست‌ و هفتمین دوره لیگ برتر واترپلو بود. تیم دانشگاه آزاد توانست در یک دیدار برابر و جذاب حریف خود نفت امیدیه را با نتیجه 8 بر 7 شکست دهد و برای چهارمین بار پیاپی عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را بدست اورد. نفت امیدیه با شکست در این دیدار بر سکوی دوم ایستاد. این دو تیم در بازی دور رفت به تساوی رسیدند.

پیش از این بازی و در دیدار رده‌بندی هم سایپا با نتیجه 18 بر 5 حریف خود نیروی زمینی ارتش را شکست داد و به عنوان سوم رسید.

6- اصفهان

3- سایپا

رده بندی نهایی بیستو هفتمین دوره لیگ برتر واترپلو به شرح یر است:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *