پیام تبریک رئیس مجلس عالی نخجوان به ظریف + انگلیسی‌ها خواستار لغو سفر ولیعهد سعودی شدند – مرجع وب فارسی

خبرگزاری ایسنا: رئیس مجلس عالی نخجوان در پیامی فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به ظریف تبریک گفت
در آستانه فرا رسیدن سی‌ونهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، واصف طالب‌اف، رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان در پیام خود خطاب به محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان این روز را به وی و ملت ایران تبریک گفت.

بهبود و ارتقای شرایط گمرکی در مرز پلدشت-شاه‌تختی، توسعه همکاری‌های فنی مهندسی، آغاز تولید مشترک و برخی تفاهمات همکاری‌های در حوزه کشاورزی و دامداری از جمله دستاوردهای این سفر بود.

خبرگزاری ایسنا: رئیس مجلس عالی نخجوان در پیامی فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به ظریف تبریک گفت.
واصف طالب‌اف ۲۶ و ۲۷ آذرماه ۱۳۹۶ بنا به دعوت محمدجواد ظریف به تهران سفر کرد و علاوه بر دیدار با وزیر امور خارجه، با رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر امور اقتصادی و دارایی و همچنین رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی همچنین در پیام خود از میزبانی وزیر امور خارجه کشورمان از وی و هیأت همراهش در سفر به تهران در آذرماه سال‌جاری تشکر کرده است.

——————-
خبرگزاری ایسنا: بیش از ۱۰ هزار شهروند انگلیسی طوماری را امضا کردند که در آن از نخست وزیر کشورشان خواستند سفر ولیعهد عربستان به این کشور را لغو کند
خبرگزاری ایسنا: بیش از ۱۰ هزار شهروند انگلیسی طوماری را امضا کردند که در آن از نخست وزیر کشورشان خواستند سفر ولیعهد عربستان به این کشور را لغو کند.
در همین راستا تعداد نمایندگانی که این عریضه را امضا کرده‌اند به ۲۲ نماینده رسیده است. علاوه بر این روزهای آینده شاهد فعالیت‌های مختلفی خواهد بود که مهمترین این فعالیت‌ها تظاهراتی است که قرار است هفتم مارس آینده در مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس برگزار شود.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، در این طومار امضا کنندگان به این علت که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان مسؤول اول وقایع یمن است و دولت انگلیس به فروش اسلحه به عربستان ادامه می‌دهد و همچنین به علت اینکه عربستان در زمینه حقوق بشر در جهان بدترین پیشینه را دارد، خواهان لغو سفر محمد بن سلمان به کشورشان شدند.

امضا کنندگان این طومار ضمن درخواست برای لغو فوری این سفر از سوی نخست وزیر انگلیس نوشتند که زندگی مردم با ارزش‌تر از معامله اسلحه است.

بنابراین با وجود رسیدن تعداد امضا کنندگان به ۱۰ هزار تن دولت انگلیس براساس قواعد مربوط به تقاضانامه‌هایی که در سایت دولت منتشر می‌شوند، ملزم به پاسخگویی به این درخواست است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *