غیاثی: کریمی از چیزی حرف زده که درباره‌اش نمی‌داند – مرجع وب فارسی

ورزش سه: رضا غیاثی سخنگوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال  در گفت و گو با برنامه رادیویی تهران ورزشی اظهار داشت: داوری ها به نسبت بد نیست و اگر بخواهیم با سال های گذشته مقایسه کنیم، به دلیل پوست اندازی که از طریق آقای اصفهانیان انجام شد که یقینا در بلندمدت به نفع داوری فوتبال ماست، نمی گویم خوب است و نسبتا بد نیست
او افزود: کریمی به این که من قبلا انتقاد می کردم و حالا پست گرفتم معترض شده، اما او هم مثل شما که باید کارشناس باشی ولی اطلاعات کامل نداری، چیزی از این ماجراها نمی داند. این حرف خود کریمی نیست. ما تا به حال حتی سلام و علیک هم نکردیم. هیچ مشکلی هم با هم نداریم. من اعتقاد دارم او یکی از بهترین بازیکنان ایران بوده و آدم زحمتکش و خیرخواهی است. اصلا تا امروز من درباره او یک بار هم حرفی به صورت انتقادی نزده ام و تعجب می کنم که چرا اسم من یا اصفهانیان را آورده است.

ورزش سه: رضا غیاثی سخنگوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال  در گفت و گو با برنامه رادیویی تهران ورزشی اظهار داشت: داوری ها به نسبت بد نیست و اگر بخواهیم با سال های گذشته مقایسه کنیم، به دلیل پوست اندازی که از طریق آقای اصفهانیان انجام شد که یقینا در بلندمدت به نفع داوری فوتبال ماست، نمی گویم خوب است و نسبتا بد نیست.
سخنگو و مشاور کمیته داوران درباره اینکه قبلا به تصمیمات این کمیته خیلی اعتراض می کرد، افزود: این یک شایعه ای است که برخی کارشناس نماها که از اولین مطرودین جامعه داوری هم هستند، مطرح کرده اند. آقای اصفهانیان، تاج و ساکت می توانند شهادت بدهند که بنده در نظراتی که به عنوان مشاور می دهم، 10 برابر شدیدتر از قبل انتقاد می کنم. من در زمانی که سمتی نداشتم، در کانال خودم انتقاد می کردم ولی امروز سمت دارم و حقوق از فدراسیون می گیرم و نمی شود که هم کارمند و همکار باشم و هم اپوزسیون بشوم ولی به وظیفه ام خیلی بیشتر از قبل ادامه می دهم. این در حالی است که ما ناظرانی داریم که جرات انتقاد کردن ندارند.

رضا غیاثی درباره صحبت های علی کریمی، سرمربی سپیدرود رشت، در نشست خبری پس از بازی خاطرنشان کرد: یاد ندارم که تا به حال یک بار به آقای کریمی بی حرمتی کرده باشم یا نسبت به تیمی که او در آن بازی کرده انتقادی از لحاظ داوری انجام داده باشم. علی کریمی یک عادتی دارد که وقتی عصبانی می شود، عقده اش را سر یک نفر خالی می کند؛ حالا می خواهد این ناراحتی در بازی های ویتنام باشد و به داور ضربه بزند و محروم شود یا اینکه جام جهانی 2006 باشد و به وسیله های بیرون زمین آسیب بزند. من نه داور می چینم و نه حرفی تا به حال زده بودم.

غیاثی در خصوص به کار بردن الفاظی مثل قانون شکن، دروغگو و بی سواد خطاب به فریدون اصفهانیان در گذشته، گفت: اصفهانیان که شاگرد من بوده و داوری را به او یاد دادم و خودم می دانم که لیسانس دارد، چطور به او گفتم بی سواد؟ دروغ تا کجا؟ اشاعه فحشا نکنید که از خود آن بدتر است.

او درباره اعتراضات تیم های مختلف به داوری ها گفت: فوتبال ما فوتبال بدی شده است. شما ببینید داور وقتی یک سوت در بازی می زند، بعدا تصاویر نشان می دهد که تصمیمش چه در اعلام خطا و چه در دادن کارت درست بوده اما در همان زمان 10 نفر به سمت داور می روند و اعتراض می کنند حتی دروازه بان محوطه را ترک می کنند و برای اعتراض می آید. این ذات فوتبال ماست به دلیل اینکه با خاطیان برخورد درستی نمی شود و جرائم بازدارنده نیست، این حرف ها و اعتراضات زیاد پیش می آید. به هر حال در فوتبال این اشتباهات هست البته در خصوص اشتباه های عجیب ما هم هیچ دفاعی نمی کنیم. ما وضعیت از این بدتر را هم دیده ایم و می دانیم که این مسائل روتین است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *