۲۷ کشته درپی تصادف مرگبار در اندونزی – مرجع وب فارسی

خبرگزاری ایرنا: تصادف شدید یک دستگاه اتوبوس مسافربری در استان جاوه غربی اندونزی دستکم 27 نفر کشته و 18 نفر مجروح به جای گذاشت
راننده این اتوبوس که جراحات سطحی برداشته توسط نیروهای پلیس دستگیر شد.

بسیاری از اجساد قربانیان این اتوبوس که حامل 54 نفر مسافر بود، در اثر شدت ضربه به اطراف پرتاب شده و پلیس این منطقه را برای یافتن اجساد یا افراد مجروح احتمالی بسته است.

آمار قربانیان حوادث رانندگی این کشور درسال گذشته بیش از 30 هزار نفر و مجروحان این گونه حوادث افزون بر 130 هزار نفر بوده است.

در ماه جولای سال گذشته میلادی( مرداد96) 10 نفر مسافر از جمله یک گردشگر اتریشی و یک کودک 12 ساله دراثر تصادف اتوبوس گردشگران خارجی هنگام خروج از جزیره بالی دراستان جاوه شرقی اندونزی کشته شدند.

طبق این گزارش ، حدود 40 نفر از مسافران این اتوبوس گردشگران بودند.

 این حادثه درنزدیکی روستای سیسنانگ از منطقه سوبانگ استان جاوه غربی اندونزی در جنوب جاکارتا پایتخت اندونزی رخ داد.

‘سوبانگ ‘ یکی از مسئولان پلیس منطقه درگزارش اولیه ای از این سانحه گفت :این اتوبوس پس از تصادف با یک دستگاه موتورسیکلت واژگون و با یک تپه برخورد کرد و اکثر قربانیان در دم جان باختند.

گزارش بیمارستان محلی سوبانگ نیز دراین زمینه حاکی است اکثر مجروحان دچار شکستگی های شدید در اعضای مختلف بدن ازجمله دست، سر و پا شده اند.

طبق گزارش رسانه های آسیایی روزانه حدود 400 نفر در اثر حوادث جاده ای وشهری در اندونزی با جمعیت بیش از 260 میلیون نفر کشته یا به شدت مجروح می شوند.

حوادث جاده ای در اندونزی بسیار رایج است، اکثر اتوبوس ها و قطارهای این کشور قدیمی هستند و عمدتا به خوبی نگهداری نمی شوند.

طبق این گزارش حادثه مرگبار امروز تعداد زیادی قربانی داشت و وضعیت تعدادی از مجروحان نیز بسیار وخیم اعلام شده است.

خبرگزاری ایرنا: تصادف شدید یک دستگاه اتوبوس مسافربری در استان جاوه غربی اندونزی دستکم 27 نفر کشته و 18 نفر مجروح به جای گذاشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *