آمریکا، تحریم های بیشتری علیه ایران وضع می‌کند + استعفای الحریری، غیرقانونی است – مرجع وب فارسی

خبرگزاری فارس: «سیگال مندلکر»، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی روز چهارشنبه به بیان ادعاهای اثبات‌نشده علیه ایران پرداخت
معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در ادامه ادعاهای خود  اضافه کرد: «همزمان با آنکه به بخش خصوصی گفته‌ایم که سپاه بر بخش زیادی از اقتصاد ایران سلطه دارد به آنها گفته‌ایم که کسانی که با شرکت‌های تحت کنترل سپاه معامله کنند، بایستی مسئولیت مخاطرات این کار را بپذیرند.»

خبرگزاری فارس: «سیگال مندلکر»، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی روز چهارشنبه به بیان ادعاهای اثبات‌نشده علیه ایران پرداخت.
مندلکر گفت: دست‌کم در چهار ماهی که من در این سمت بوده‌ام، ما شرکت‌هایی را هدف قرار داده‌ایم که با فعالیت‌های اشاعه‌ای و برنامه توسعه موشکی آنها مرتبط بوده‌اند و شاهد اقدامات بیشتری از جانب ما خواهید بود.

او گفت: «ما با متحدان و شریکانمان، از جمله بخش خصوصی تعامل کرده و همواره درباره میزان حضور سپاه در اقتصاد ایران نگرانی‌های خودمان را مطرح کرده‌ایم.»

وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «آمریکا بایستی اقدامات بیشتری برای مقابله با رفتار مخرب سپاه و نیروهای قدس انجام دهد. همزمان، بایستی اطمینان حاصل کنیم که بر مبنای اطلاعات عمل می‌کنیم، بنابراین چیزی که من همواره روی آن متمرکز هستم این است که اطمینان حاصل کنیم که کسانی را هدف قرار می‌دهیم که دارای بیشترین تأثیر هستند.»

وی که در نشست استماع کمیته امور مالی مجلس نمایندگان آمریکا حضور داشت گفت واشنگتن در رایزنی‌ها با متحدانش و بخش خصوصی همواره درباره نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اقتصاد ایران هشدار می‌دهد.

——————-

خبرگزاری ایرنا: «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس استعفای «سعد الحریری» نخست وزیر را «غیر قانونی» خواند و تاکید کرد که دولت به فعالیت خود ادامه می دهد

بسیاری معتقدند استعفای الحریری زیر فشارهای عربستان و با هدف ضربه زدن به حزب الله در داخل و خارج لبنان صورت گرفته است.

 رئیس پارلمان لبنان روز چهارشنبه با بیان این مطلب افزود: استعفا خلاف متن قانون اساسی و عرف است و بعد از بازگشت وی در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.
بری تصریح کرد: دولت لبنان همچنان به کار خود ادامه می دهد و استعفای الحریری چیزی از اختیارات دولت کم نمی کند.

سعد الحریری نخست وزیر لبنان روز شنبه 13 آبان (4 نوامبر) در اقدامی غافلگیر کننده و در حالی که در عربستان سعودی به سر می برد از سمتش استعفا کرد.

خبرگزاری ایرنا: «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس استعفای «سعد الحریری» نخست وزیر را «غیر قانونی» خواند و تاکید کرد که دولت به فعالیت خود ادامه می دهد.

رئیس پارلمان بدون بازگشت الحریری به استعفای وی ترتیب اثر داده نخواهد شد اما بعد از بازگشت وی و پذیرش استعفای او بر اساس عرف و اصول موجود، رایزنی ها برای تشکیل کابینه جدید آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اوضاع روبه راه است گفت: پیش از شنیدن دلایل استعفای الحریری هیچ تصمیمی گرفته نخواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *